SHIB, DOGE, MATIC ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre teknik grafikler, Bitcoin (BTC)’nin ayı piyasası döngüsünün sonunda olduğunu öne sürmeye başlıyor. Bu yüzden traderlar bunun çoğu altcoin için olumlu sonuçlar verebileceğine inanıyor. Bitcoin ve SHIB dahil altcoin’lerde yukarı ve aşağı yönde dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler neler? Analist öğrenmek için en büyük 10 kripto parayı masaya yatırıyor.

Kripto para piyasasına genel bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, son birkaç gündür 25.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunuyor. Bu da ayı piyasasının sona ermiş olma ihtimalini artırıyor. Genel olarak, yeni bir boğa döngüsünün ilk aşamalarında, birkaç analist bir inançsızlık içinde kalır ve düşüş trendinin yeniden başlamasını bekler. Başka bir trader grubu daha düşük seviyelerden alım yapmak için düşüşü beklemeye devam ediyor, ancak fiyat zorunlu değil. Son olarak, çitin üzerinde oturan traderlar havlu atar ve satın alır. İşte bu, muhtemelen düzeltmenin gerçekleşeceği zamandır. Böyle bir geri çekilme, zayıf elleri silkeler ve varlığı inançlı yatırımcıların eline aktarır.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Yeni bir trend kurulurken, belirli olaylar ani bir tepkiye neden olma eğiliminde, ancak trendin tersine dönmesi pek olası değil. Bitcoin durumunda da agresif ayıları tuzağa düşürmek için bir düşüş mümkün. Ancak ayı piyasasının devam etme olasılığı düşük. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC): Boğaların hakimiyetinde

İki günlük bir konsolidasyonun ardından Bitcoin, 22 Mart’ta 28.500 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Bu, boğaların hakimiyetlerini ortaya koyduğunu gösteriyor.

Aşırı alım bölgesindeki yukarı eğimli 20 günlük üstel hareketli ortalama veya EMA (25.180 dolar) ve göreli güç endeksi veya RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. 28.500 doların üzerinde bir kırılma, 30.000 dolar – 32.500 dolar direnç bölgesine olası bir rallinin yolunu açacaktır. Bir düzeltme durumunda, aşağı yönde izlenecek ilk destek 25.250 dolar. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, baş ve omuz boyun çizgisi (H&S) modelinin desteğe dönüştüğünü gösterir. Sorun, 25.250 dolar seviyesinin kırılması durumunda ortaya çıkacak. Çünkü bu birkaç boğanın durmasını tetikleyebilir. BTC daha sonra 200 günlük basit hareketli ortalamaya veya SMA’ya (20.020 dolar) düşebilir.

Ethereum (ETH): Boğalar derin bir düzeltme beklemiyor

ETH 1.717 dolardan sıçradı, boğaların küçük düşüşleri satın aldığını ve satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösteriyor. Ancak alıcıların 1.842 dolardaki engeli aşamamaları, ayıların bu seviyeyi var gücüyle koruduğunu gösteriyor.

Genellikle, yerel bir zirveye yakın sıkı bir konsolidasyon, boğaların başka bir ayağın daha yüksek olmasını bekledikleri için pozisyonlarını aceleyle kapatmadıklarını gösterir. Yükselen 20 günlük EMA (1.679 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1.842 doların üzerine çıkarırsa, ETH 2.000 dolara sıçrayabilir ve daha sonra 2.200 dolara yükselme girişiminde bulunabilir. Fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, bu yükseliş görünümü yakın vadede geçersiz olacaktır. ETH daha sonra 1.600 dolara düşebilir.

Binance Coin (BNB): Ayılar, bu seviyeyi hararetle koruyor

Boğaların son birkaç gün içinde BNB’yi 346 doların üzerine çıkaramaması, ayıların seviyeyi hararetle koruduğunu gösteriyor. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’ya (314 dolar) doğru çeken kısa vadeli boğaların kar rezervasyonu yapmasına neden olmuş olabilir.

Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, bu, duyarlılığın olumluya döndüğünü ve traderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü gösterecek. Boğalar daha sonra 346 dolardaki engeli aşmak için bir kez daha girişimde bulunacak. Başarılı olurlarsa, BNB 400 dolara yükselebilir. Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, 200 günlük SMA’ya (288 dolar) doğru daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterecek. BNB daha sonra birkaç gün için 280 dolar ile 346 dolar arasında salınabilir.

Ripple (XRP): Bir satın alma izdihamı var

XRP, 21 Mart’ta 200 günlük SMA’nın (0,40 dolar) ve 0,43 dolarlık sert genel direncin üzerine fırlayarak bir satın alma izdihamına işaret etti.

Keskin ralliden sonra, traderlar 0,50 dolar civarında kar elde ediyor gibi görünüyor. Bu, 0,43 dolarlık kırılma seviyesine geri çekilmeyle sonuçlandı. Boğalar bu seviyeyi desteğe çevirirse, XRP tekrar 0,50 doların üzerine çıkmayı deneyebilir. Bu olursa, XRP 0,56 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, potansiyel yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterecek. Tersine, fiyat düşmeye devam ederse ve 0,43 dolar desteğinin altına gerilerse, bu, traderların çıkışa doğru koştuğunu gösterecek. Bu agresif boğaları tuzağa düşürebilir ve XRP’yi 200 günlük SMA’ya düşürebilir.

Cardano (ADA): Daha düşük seviyeler alıcıları çekiyor

ADA 21 Mart’ta hareketli ortalamaların üzerine çıkarak, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösteriyor.

Ancak, ayılar henüz pes etmedi ve 21 Mart ve 22 Mart mum çubuklarındaki uzun fitilden görüldüğü gibi, toparlanmayı 0,39 dolarda durdurmaya çalışıyor. Hareketli ortalamaları desteğe çevirme sorumluluğu boğalarda. Bunu başarabilirlerse, ADA gelişen H&S modelinin boyun çizgisine kadar toparlanabilir. Aksine, fiyat düşer ve hareketli ortalamaların altına gerilerse, daha yüksek seviyelerin satıcıları çekmeye devam ettiğini gösterecek. ADA daha sonra 0,30 dolara düşebilir.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve SHIB analizi

Dogecoin (DOGE): Boğalar ve ayılar arasında kararsızlık var

DOGE, son birkaç gündür 0,07 dolar ile 200 günlük SMA (0,08 dolar) arasında işlem görüyor. Bu, boğalar ve ayılar arasında bir sonraki yön hareketi hakkında kararsızlığa işaret ediyor.

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, menzile bağlı hareketin bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor. İlk güç işareti, 200 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Bu, 0,09 dolara ve daha sonra 0,10 dolara olası bir yükseliş için kapıları açabilir. Ayılar üstünlük kazanmak istiyorsa, fiyatı 0,07 dolarlık desteğin altına indirmeleri gerekecek. DOGE daha sonra 0,06 dolara ve ardından 0,05 dolardaki kritik desteğe düşebilir.

Polygon (MATIC): Bir yön eksikliği var

MATIC, son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (1,15 dolar) üzerinde ve altında sallanıyor ve bu da yön eksikliğine işaret ediyor. Boğalar düşüşlerde alım yapıyor, ayılar ise rallilerde satış yapıyor.

20 günlük düz EMA (1,15 dolar) ve orta noktanın hemen altındaki RSI, ne boğalara ne de ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Bu, MATIC’in bir süreliğine 1,05 dolar ile 1,30 dolar arasında konsolide olabileceğini gösteriyor. Fiyat aralıkta ne kadar uzun süre konsolide olursa, ondan nihai kopuş o kadar güçlü olacaktır. Boğalar fiyatı 1,30 doların üzerine zorlarsa, MATIC 1,57 dolara ve ardından 1,75 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat 200 günlük SMA’nın (0,96 dolar) altına düşerse, ayıların tekrar kontrolde olduğunu gösterecek. MATIC daha sonra 0,69 dolara düşebilir.

Solana (SOL): Ayılar mevzilerini koruyor

Alıcılar, 20 Mart’ta SOL’u düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalıştı, ancak ayılar yerlerini korudu. Boğaların lehine küçük bir artı, fiyatın 20 günlük EMA’nın (21,18dolar) altına düşmesine izin vermemeleri.

RSI pozitif bölgede ve alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, bu potansiyel bir trend değişikliğinin sinyalini verecek. SOL önce 27,12 dolara yükselebilir ve burada ayılar yeniden güçlü bir savunma yapabilir. Alıcılar bu engeli aşarsa, SOL ivme kazanabilir ve 39 dolara yükselebilir. Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşer ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, ayıların üstünlük sağlamaya çalıştığını gösterecek. SOL daha sonra 15,28 dolara düşebilir.

Polkadot (DOT): Boğalar önemli seviyeyi desteğe çevirmeye çalışıyor

DOT, 21 Mart’ta 200 günlük SMA’dan (6 dolar) sıçradı ve bu, boğaların seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

Yassı 20 günlük EMA (6,18 dolar) ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge sinyali veriyor. Bu denge, fiyatı %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 6,85 doların üzerine çıkarırlarsa alıcıların lehine dönecek. DOT daha sonra gelişen H&S modelinin boyun çizgisine doğru tırmanabilir. Ayıların başka planları olabilir. Genel direnci korumaya ve fiyatı 200 günlük SMA’nın altına düşürmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, DOT tekrar 5,15 dolara düşebilir.

Shiba Inu (SHIB): Bir kırılma yakın görünüyor

SHIB, azalan kanal modelinin düşüş trendi çizgisi ile 0,000010 dolardaki psikolojik destek arasında sıkışıyor.

Bu dar aralıklı trade’in uzun süre devam etmesi pek olası değil. Bu yüzden SHIB için bir kırılma yakın görünüyor. Fiyat düşüş trendi çizgisine tutunuyor, bu da SHIB fiyatının muhtemelen kanalın üzerine çıkacağını gösteriyor. 0,000012 dolarda küçük bir direnç var, ancak bu seviye geçilirse SHIB 0,000016 dolara yükselebilir. SHIB fiyatı düşerse ve 0,000010 dolar desteğinin altına gerilerse, bu olumlu görüş yakın vadede reddedilecektir. Bu, SHIB fiyatını 0,000008 dolara çekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir