ABD ve İngiltere Yemen’e saldırdı! Başkan Erdoğan’dan flaş açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Hazreti Ali Camisi’nde kıldı.
Erdoğan, cuma namazının ardından cami çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından önemli başlıklar;

Bu hafta pazar günü de Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan illerin açıklamasını yapacaklarını belirten Erdoğan, “Şu anda ön açıklamaları arkadaşlarımız yapıyor. Pazara yetiştirmeye gayret ediyoruz. Pazar günü inşallah Ankara merkezli olarak büyük ihtimalle ATO Kongre Salonu’nda bu toplantımızı yapıp yine büyükşehirlerle kalan illerimizin açıklamasını yapacağız.” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI KARŞI YAKADA OLANLARA HÜSRAN YAŞATACAK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile gerçekleştirdikleri görüşmeyi de değerlendiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Cumhur İttifakı olarak bizim başından itibaren gayet samimi bir havada Cumhur İttifakı olarak neler yapabiliriz, arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor, arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalarda geldikleri nokta nedir bunların değerlendirmesini yapıyoruz. Yine Devlet Bey’le dün bu minval üzere çalışmamızı yaptık. Malum Manisa ve Mersin’de büyükşehir olarak şu anda MHP çalışmalarını sürdürüyor. Onlar da bu çalışmalarda gayet güçlü bir şekilde gerek Büyükşehir adayı noktasında gerek ilçeler üzerindeki çalışmalarını birlikte arkadaşlarımızla yürütüyorlar. Diğer büyükşehirlerde de bizimle yine aynı kararlılıkta çalışmaları yürütüyoruz. Çok çok emin adımlarla inanıyoruz ki bu seçimlerde Cumhur İttifakı karşı yakada olanlara beklemediği bir hüsranı yaşatacaktır. Bu konuda teşkilatlarımız çok güçlü el ele vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

İSRAİL’E SOYKIRIM DAVASI

Şu an itibarıyla savunmalarını yapmaya başladılar fakat bizim vermiş olduğumuz bütün belgeler, ciddi manada Lahey’de iş görüyor.

HERZOG DA NETANYAHU’YA ÖZENDİ

Cumhurbaşkanı Herzog’u bu noktada çok daha samimi bir havada görürdüm ancak son zamanlarda o da Netanyahu’ya özendi, çok farklı açıklamalar yapmaya başladı

ABD VE İNGİLTERE’NİN YEMEN’E SALDIRMASI

ABD ve İngiltere’nin Yemen’e operasyonuyla ilgili soruya Başkan Erdoğan, ”Bu yapılanların hepsi orantısız güç kullanımıdır. Bu orantısız güç kullanımını İsrail, Filistin’de de yapmakta. ingiltere zaten ABD ile beraber bu süreç içerisinde hep adımını atmıştır. Kızıldeniz’i kan gölüne çevirme hevesi içerisindeler. Yemen, Husiler aracılıyla gereken cevabı vereceğini söylüyor. Şu anda çok değişik kanallardan değişik haberler alıyoruz. Husilerin gerek ABD gerek İngiltere’ye karşı başarılı savunmalar yaptığını farklı kanallardan alıyoruz.” diye cevap verdi.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir