Bu da “eğitim dolandırıcılığı”… Binlerce lira ödediler, mühürlü kapıyla karşılaştılar

İddiaya göre Büyükçekmece Mimaroba’da bazı veliler, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında hizmet vermek üzere açılan bir dershaneye kayıt yaptırdı. Dershaneye 28 ile 32 bin lira arasında peşin ödeme yapan velilere tadilatı gerekçe gösteren dershane yetkilileri, eğitimin Mayıs ayında başlayacağını söyledi. Mayıs ayı geldiğinde ise dershanede tadilatın devam ettiği duyurularak, eğitim tarihinin 1 Ağustos’a ertelendiği bilgisi verildi.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Aradan geçen 2 ayın ardından veliler, 1 Ağustos’ta başlayacağı duyurulan eğitimle ilgili Temmuz ayının sonunda dershane ile iletişime geçmeye çalıştı; ancak herhangi bir yetkiliye ulaşamadı.

Bunun üzerine bazı veliler, dershaneye gitti fakat dershanenin kapısının mühürlü olduğunu, dershane logosunun ise söküldüğünü gördü. Bunun üzerine velilerden bazıları dershaneye ödeme yaptıklarına dair banka dekontları, dershanede kayıt esnasında çekilen fotoğraflar ve dershane yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerin kayıtlarıyla, Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx