Erdoğan: Şahsımın gölgesinde yürüyerek seçim kaybettirenlere rıza göstermeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 31 Mart yerel seçimi öncesi Urfa’da düzenlediği mitingde konuştu. Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Yerel yönetimi de Cumhur İttifakı’na verirseniz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, Şanlıurfa’yı yatırımlarla daha da farklı hale getireceğiz” dedi.

‘ASLA YALAN SÖYLEMEDİK’

Erdoğan, 7 Nisan’da Urfa’da oynanacak Süper Kupa maçına da değindi. Erdoğan, şunları söyledi: “7 Nisan’a hazır mısınız? 7 Nisan’da Fenerbahçe-Galatasaray maçını inşallah Şanlıurfa’mıza aldık, burada o maçı yapacağız. Çünkü Şanlıurfa’ya bu yakışırdı, şanına yakışır. Biz milletimize asla yalan söylemedik. Asla kandırmadık. Yapamayacağımızı asla ağzımıza almadık. Söylediğimiz ne varsa hepsini yerine getirmek için çalıştık. Milletimiz uzun yıllar kendini toparlayamadı, tekrar ayağa kalkamadı. Şimdi aynı zihniyeti yeniden hortlatmaya çalışanları görüyoruz.”

‘RAKİP TANIMIYORUZ’

Siyasi rakip tanımadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Dedim ki emniyetten rakamı alın, alanda ne kadar kişi var. Rakamı aldım. Verilen rakam 70 bin. Şanlıurfa’nın esere yatırımlara ihtiyacı var. Bundan fazlasını yapacağının sözünü veren varsa eyvallah. Vizyonda, programda, projede, yatırımda, bizimle yarışacak siyasi rakip tanımıyoruz. Hadi projeleri, yatırımları bir kenara bıraktım. Adını dillerinden düşürmedikleri konularda bunların emeklerinin olmadığını biliyoruz. Bunca fedakarlığı, alın terini ve mücadeleyi yok sayanları gördükçe onlar adına üzülüyoruz.”

‘KARDEŞLİĞİ YÜCELTENLERDEN OLACAĞIZ’

“Ayrışmayacağız, bölünmeyeceğiz ve birbirimize asla sırt dönmeyeceğiz” diyen Erdoğan, “Farklılıkları derinleştirenlerden değil kardeşliği yüceltenlerden olacağız. Hiç kimsenin Cumhur İttifakı’nın, AK Parti’nin, şahsımızın gölgesinde yürüyerek sırf seçim kaybettirmek için ortada dolaşmasına rıza göstermeyiz. Rabbim hepsini ıslah etsin. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla sadece bugünkü sorunların üstesinden gelme değil, daha huzurlu, güvenli, müreffeh bir gelecek için mücadele etme sözü veriyoruz. Önümüzdeki seçimde şehirlerimizi emanet edeceğimiz belediye başkanlarımızı da bu anlayışla belirledik” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx