İzmir’den Sağlık Emekçilerinden Çağrı: Aile Hekimlerinin Maaşından Kesilen Yüzde 35 Vergi Kaldırılsın

Sağlık emekçileri İzmir’de yaptıkları açıklamada aile hekimliği çalışanlarının maaşlarından kesilen yüzde 35’e varan vergilerin en fazla yüzde 15’e indirilmesini istedi. Doktor Abdülkadir Kasımoğlu, “Talebizimde ısrarlıyız, mücadelemizden vazgeçmiyoruz” dedi.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) İzmir 1 ve 2 No’lu Şube üyeleri ve Türk Tabipler Birliği Aile Hekimliği Kolu ve sağlık çalışanları, maaşlarından kesilen yüzde 35’e varan ek vergi kesintilerine karşı açıklama yaptı.

Sağlık çalışanları adına açıklama yapan doktor Abdülkadir Kasımoğlu, aile hekimlerinin maaşlarından 8 bin lira ek vergi kesildiğini belirterek bunun kaldırılmasını istedi. Kasımoğlu şunları söyledi:

“Aile hekimlerine uygulanan ek vergiler aylık 8 bin lirayı buluyor. Aile hekimliği çalışanlarından her ay giderek artan oranda yüzde 35’e varan vergi kesintilerine son verilsin. Ücretlerden yapılan vergi kesintileri her ay sabit ve yüzde 15 oranında olsun. Talebimizde ısrarlıyız. Mücadelemizden vazgeçmiyoruz” dedi.

“HÜKÜMET DEPREM BÖLGESİNDE ÇALIŞAN SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN TALEBİNE KAYITSIZ KALMAKTADIR”

Deprem bölgesinde çalışan aile hekimliği çalışanlarının emeklerinin karşılığını istediklerini ifade eden Kasımoğlu, “Deprem bölgesinde hizmet veren aile hekimliği çalışanlarından vergi kesintileri dışında yüksek oranda yapılan performans kesintileri için hükümet sessiz kalmaya devam ediyor. Hükümet, zor şartlarda çalışan sağlık emekçilerinin talebine kayıtsız kalmaktadır. Yapılan kesintilerin geri ödenmesi için, performansa bağlı kesintilerin ve yüksek vergi kesintilerinin son bulması için deprem bölgesinde hizmet veren sağlık çalışanlarının haklı mücadelesinin yanındayız. Hükümete söylediklerimiz ve talebimizi açık bir şekilde bir kez daha yineliyoruz: Kamudan yüksek vergi muafiyetleriyle, vergi aflarıyla beslediğiniz, büyüttüğünüz bir avuç şirkete sağladığınız desteklerden vazgeçerek, halkın sağlığı için fedakarca hizmet eden sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını verin, haksız ve adaletsiz vergi kesintilerinden vazgeçin” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx