Ömer Dizisinde Cemaat Baskını! Gençleri Soğuttunuz Dinden

Star Tv’de yayınlanan ‘Ömer’ dizisinin son bölümünde Ömer ve babası Reşat’ın bir cemaat sohbetini bastığı sahne, sosyal medyada gündem oldu.

‘Ömer’ dizisinin dün akşam yayınlanan bölümünde Ömer (Selahattin Paşalı) ve babası Reşat (Barış Falay) bir cemaat sohbetini bastı. Sahne sosyal medyada gündem oldu.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın aktardığı habere göre, sahnede yaşanan diyalog şöyle:

Nureddin Efendi isimli hoca karşısındaki topluluğa, “Kadınlar yapısı itibariyle iradesi zayıf varlıklardır. Şeytan bu dünya hayatının süsünü kullanarak onları kandırır. Sokaklar okullar kadınlarımız, kız çocuklarımız için güvenilir yerler değildir. Eğer kadınlarınızı kız çocuklarınıza kendi hallerinize bırakırsanız bu yoldan çıkmak demektir. Ahlaksızlığa göz yummak demektir. Bir de bakmışsınız ki, dehşetli bir facianın tam ortasındasınız. Bu yüzden kadınlarınızı, kızlarınızın üzerinden elinizi çekmeyeceksiniz. Ailenize ve sahip olduğunuz kadınlarınıza söz geçireceksiniz” dedi.

Bu sözleri duyan Reşat karakteri de, “Bırak bu hurafeleri Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz Nurettin Efendi. Sen insanları Allah’la aldatıyorsun, sözüm ona din adına konuşup Kuran’a aykırı şeyler anlatıyorsun. Senin gibiler yüzünden bu din tanınmaz, yaşanmaz hale geldi. Her yaştan insan en çok da gençleri soğuttunuz dinden. Din adına konuşacaksan Allah’ın kitabını anlatacaksın, hurafeleri değil. Dünya nimetleri ve gösterişe gelince asıl senin gibilerin bunlara kanar. Bu evler, arabalar, korumalar… Gerçek inananlar din adına sadece Allah’ın kelamına İnanır ve dinde sadece onun elçisini örnek alırlar. Allah’tan başka kimseye kulluk etmezler. Ey Müslümanlar uyanın, bunların sizi aldatmasına izin vermeyin. Gerçekleri görün, hakikati kaynağında Kuran-ı Kerim’de arayın” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir