Putin’in yandaşı evde eski eşiyle ölü bulundu: Zehirlendiği iddia edildi

Rusya’da devlet kademesinde ve Rusya’nın resmi medya kuruluşlarında görevli isimlerin gizemli ölümleri devam ediyor…

Dün, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in en büyük destekçilerinden biri olan Kuban’ın Yayın Yönetmeni olarak görev yapan 48 yaşındaki Zoya Konovalova’nın cansız bedeni Krasnodar’daki evinde bulundu.

Yetkililer Konovalova’nın cansız bedeninin yanında 52 yaşındaki eski eşi Andrey Gubatiyka’nın da bulunduğunu aktardı. Rus mankamlar olayla ilgili soruşturma başlatırken şüpheli bir ölüm olduğunu ve Konovalova’nın zehirlenmiş olabileceğini açıkladı.

Yetkililer cesetlerin yanında “toz madde” bulunduğunu da açıkladı. Rus Soruşturma Komitesi Sözcüsü, “Cesetlerde gözle görülür yaralanma tespit edilmedi. İlk belirlemelere göre ölüm nedeni olarak bilinmeyen bir maddeden zehirlenme görülüyor” dedi.

Konovalova’nın iş arkadaşları ve yakınları genç kadının hayatı boyunca uyuşturucu kullanmadığını açıklayarak bu iddiaları yalanladı. Yetkililer Konovalova ve eski eşinin en az 24 saat sonra bulunduğunu da belirtti.

Konovalova, devlet televizyonu VGTRK’nin bünyesinde yer alan Kuban’da çalışıyordu.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Putin’i destekleyen çok sayıda üst düzey isim şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmişti. Daha önce VGTRK’nin önemli figürlerinden biri olan Vladimir Solovyov’a suikast girişimi düzenlemişti.

Geçen ay ise Putin’in en sevdiği gazetelerden olan Komsomolskaya Pravda’nın yayın yönetmeni yardımcısı Anna Tsareva şüpheli bir şekilde öldürülmüştü. Tsareva’nın eski patronu Vladimir Sungorkin de geçen yıl kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir